۰
نسخه گیاهی درمان بیماریها در طب سنتی حکیم اسکندری | مزرعه سبز اسکندری

اکثر ما فکر می کنیم که این نشانه ها نتیجه کار سخت است. اما آنها همچنین می توانند ناشی از سطح پایین منیزیم و ویتامین K در بدن شما باشند.اگر اغلب دچار سردرد، کم انرژی و بی خوابی هستید، شروع به مصرف مواد غذایی زیر کنید

منیزیم

فواید : منیزیم در حداقل 300 واکنش شیمیایی مختلف در بدن ما دخیل است. منیزیم کمک می کند تا مواد غذایی را به انرژی تبدیل کرده و پروتئین های جدیدی از اسیدهای آمینه ایجاد کنند. به همین دلیل است که برای از بین بردن اضطراب، استرس و مبارزه با خستگی استفاده می شود.

منیزیم می تواند از سردردهای مکرر جلوگیری کند و حتی به درمان میگرن کمک کند. کمبود آن باعث کاهش سطح سروتونین، ایجاد عروق خونی می شود و عملکرد عصبی را تحت تاثیر قرار می دهد. سطح پایین منیزیم می تواند منجر به افسردگی و بی خوابی شود.

منابع : رژیم غذایی توصیه شده 400 میلی گرم برای مردان 19-30 ساله و 420 میلیگرم برای سالمندان است. برای زنان، 310 میلیگرم 19-30 و 320 میلی گرم برای سالمندان.

اصلاح تغذیه از منظر حکیم اسکندری 

منابع بالا برای دریافت دوز روزانه منیزیم:

اسفناج

آجیل

برنج قهوه ای

نان (به ویژه نان کامل)

ماهی

گوشت

آووکادو

ویتامین K

فواید : ویتامین K پروتئین هایی را تولید می کند که برای توقف خونریزی ولخته شدن خون ضروری است. کمبود آن می تواند خونریزی و کبود شدن بیش از حد ایجاد کند.

سایر مزایای ویتامین K که پیشنهاد شده اند اما به طور کامل از نظر علمی ثابت نشده اند، شامل حفاظت از کلسیفیکاسیون شریان ها و دریچه ها و کاهش خطر بیماری آلزایمر و سرطان پروستات است.

این با ویتامین D همکاری می کند تا کلسیم را به استخوان هدایت کند و به آن کمک کند تا استخوان های شما را قوی تر کند. سطح پایین ویتامین K می تواند منجر به افزایش خطر شکستگی شود.

منابع : مقدار روزانه توصیه شده برای ویتامین K بسته به سن، جنس و وزن متفاوت است. با این حال، یک راهنمای ساده برای بزرگسالان 0.001 میلی گرم ویتامین K برای هر کیلوگرم وزن بدن است.

منابع بالا برای دریافت دوز روزانه ویتامین K :

گیاهان مانند ریحان، مریم گلی، آویشن، جعفری، گشنیز، مرزنجوش و پیازچه.

سبزیجات برگ سبز مانند کلم، اسفناج،سبزی خردل، چغندر، شلغم و سایر سبزیجات.

سبزیجات براسیکا مانند بروکسل، کلم پیاز، کاکائو و کلم بروکلی.

ادویه جات و ترشی جات مانند فلفل هندی، فلفل قرمز، پودر فلفل قرمز و گل کلم.

سایر منابع مهم: مارچوبه، رازیانه، پیاز، بامیه، ترشی، سویا، روغن زیتون و میوه های خشک.
مشاوره درمان بیماریها در طب سنتی حکیم اسکندری ، درمان بیماریها با گیاهان دارویی و عرقیات گیاهی


مقالات طب سنتی ، درمان بیماریها در طب سنتی ،درمان بیماریهای گوارشی در طب سنتی ، درمان بیماریهای تنفسی در طب سنتی ، درمان بیماریهای غدد در طب سنتی ، درمان بیماریهای قلب و عروق در طب سنتی ، درمان بیماریهای کلیه و مجاری ادراری در طب سنتی ، درمان بیماریهای مغز و اعصاب در طب سنتی ، درمان بیماریهای پوست و مو در طب سنتی ،


خرید و قیمت آنلاین گلاب اصل و خالص قمصر کاشان سنگین وصادراتی


خرید و قیمت آنلاین محصولات ارایشی و بهداشتی گیاهی


خرید و قیمت آنلاین عرقیات گیاهی اصل و دوآتیشه ، عرق خارمریم،نعناع،گلاب خالص،هل،رزماری،بولاغ اوتی، فراسیون ،خواجه باشی،شوید،جعفری،آویشن،گل همیشه بهار،خارشتر،خارخاسک،گزنه،


خرید و قیمت آنلاین گیاهان دارویی اصل و اعلاء هندی ، کوهی کم یاب و نایاب


ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا