۰
دمنوش های رقیق کننده خون

دمنوش‌هایی که باعث رقیق شدن خون می‌شوند

از مهمترین دلایل ایجاد غلظت در خون،  عدم وجود تحرک و ورزش، هم زمانی غذاهای مزاج سرد و گرم با یکدیگر و یا غذاهای مزاج سرد با غذاهای چرب و شیرین است که باعث ایجاد چربی خون، اختلال و نارسایی کبدی می شود که در نهایت منجر به غلظت خون می گردد و بیماری های زیادی از جمله بیماری های قلبی، چربی کبد، سکته و درد های مفاصل را در پی دارد.

افرادی که زمینه غلظت خون در آنها وجود دارد، بیشتری افراد با مزاج گرم و سرد هستند. از این رو این گونه افراد ضمن پرهیز از هم زمانی مصرف چند نوع غذا و مخصوصا مصرف غذا با مزاج های مختلف بهتر است از حجم غذای کمتر و تنوع کمتر غذایی استفاده کنند و همچنین وعده های ناهار و میان وعده ظهر آنها بسیار کم باشد.

افراد چاق مستعد غلظت خون، بالا رفتن فشار خون و چربی خون هستند، پس باید مراعات بهتری در برنامه غذایی خود داشته باشند و همچنین از اموری مانند حجامت، ورزش کردن، زالو درمانی و اهداء خون برای رفع غلظت خون استفاده کنند.

در این مقاله طب سنتی دمنوش های گرم و سرد را برای رقیق شدن خون معرفی کرد که در ادامه با خواص و طرز تهیه آن آشنا می شوید.


دمنوش عناب و آویشن

دمنوش عناب و آویشن را به صورت روزانه استفاده کنید.۶ عدد عناب را با یک قاشق چایخوری آویشن جوشانده و صاف کنید و سپس بنوشید. این دمنوش رقیق کننده بسیار خوب و تصفیه کننده کامل خون می‌باشد. این ترکیب جایگزین خوبی است برای افرادی که توان حجامت یا اهداءخون را ندارند است.


ترکیب عناب، شاه تره و رازیانه

ترکیب عناب، شاه تره و رازیانه هم به صورت دمنوش برای اکثر مزاح‌ها مفید است. دمنوشی که برای مزاج گرم مفید باشد ترکیبی از بنفشه، عناب، آلو بخارا، هلیله زرد، میوه نسترن است و برای تهیه دمنوش مفید برای مزاج سرد،   خار مریم، رازیانه، عناب، شاه تره، کنگر فرنگی و بومادران را با هم ترکیب کنید.

این دمنوش‌ها بسته به مزاج افراد استفاده می‌شوند که همه این دمنوش‌ها خواص تصفیه خون دارند و باعث رفع غلظت خون می‌شوند، اما از گیاهان و غذا‌هایی که به صورت مفرده در تصفیه خون و دفع سموم بدن و باز شدن عروق می‌توانند مفید باشند، می‌توان به خاکشیر، آبغوره، گشنیز، کاسنی، زرشک، شکر سرخ، گل گندم و در بین میوه‌ها از گیلاس، شاه توت، نارنگی، توت سرخ، لیمو ترش، کرفس، توت فرنگی، انار، انواع هلیله و آلوبخارا نام برد. ترکیب دیگری که برای باز کنندگی عروق قلبی مفید است، جوشانده پوست پیاز و گیاه قره‌قات است.

اما نکته‌ای که افراد  باید در مصرف این دمنوش‌ها رعایت کنند این است افراد با مزاج گرم بهتر است از دمنوش‌های سرد و افراد با مزاج سرد باید از دمنوش‌های گرم استفاده کنند.

مشاوره درمان بیماریها در طب سنتی حکیم اسکندری ، درمان بیماریها با گیاهان دارویی و عرقیات گیاهی


مقالات طب سنتی ، درمان بیماریها در طب سنتی ،درمان بیماریهای گوارشی در طب سنتی ، درمان بیماریهای تنفسی در طب سنتی ، درمان بیماریهای غدد در طب سنتی ، درمان بیماریهای قلب و عروق در طب سنتی ، درمان بیماریهای کلیه و مجاری ادراری در طب سنتی ، درمان بیماریهای مغز و اعصاب در طب سنتی ، درمان بیماریهای پوست و مو در طب سنتی ،


خرید و قیمت آنلاین گلاب اصل و خالص قمصر کاشان سنگین وصادراتی


خرید و قیمت آنلاین محصولات ارایشی و بهداشتی گیاهی


خرید و قیمت آنلاین عرقیات گیاهی اصل و دوآتیشه ، عرق خارمریم،نعناع،گلاب خالص،هل،رزماری،بولاغ اوتی، فراسیون ،خواجه باشی،شوید،جعفری،آویشن،گل همیشه بهار،خارشتر،خارخاسک،گزنه،


خرید و قیمت آنلاین گیاهان دارویی اصل و اعلاء هندی ، کوهی کم یاب و نایاب


ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا