۰

چه کسانی سیاهدانه نخورند؟

نکات قابل توجه در مصرف سیاه دانه بر اساس مطالعات علمی:

در بیمارانی که اختلال در سیستم ایمنی دارند به علت اثر بر روی سیستم ایمنی، با احتیاط و زیر نظر پزشک مصرف شود.

از مصرف خوراکی سیاه دانه و یا روغن آن در افرادی که تصمیم به بارداری دارند، اجتناب شود.

در خانم های باردار به علت جلوگیری از انقباضات رحمی و در نتیجه احتمال خطر سقط، منع مصرف دارد.  در کودکان دوز مصرفی موثر و تایید شده ای گزارش نشده و نباید مصرف شود.

در دوران شیردهی مصرف نگردد.

ممکن است مصرف همزمان با برخی داروها مانند آنتی بیوتیک ها ؛ داروهای ضد التهاب ؛ ضدانگل؛ ضد آسم؛ کاهنده چربی خون؛ داروهای ضد سرطان یا داروهای اثر گذار بر روی سیستم ایمنی؛ باعث افزایش اثر دارو ها شده و در نتیجه ایجاد عارضه گردد .

سیاهدانه درمان هزاردرد

باید سیاه دانه را نیم کوب کرده و بلافاصله با عسل مخلوط کرد و نسبت ترکیب سیاه دانه و عسل هم یک به سه می باشد یعنی مثلا یک قاشق پودر سیاه دانه باید با سه قاشق عسل مخلوط شود. سیاه دانه پودر شده اثرگزاری بهتری دارد ولی خیلی سریع در مجاورت هوا خواصش را از دست می دهد اما اگر با عسل مخلوط شود خواص خود را از دست نمی دهد و تا ۶ ماه هم ماندگاری دارد. البته سیاه دانه را می توان به همان صورتی هم که هست با عسل مخلوط کرد. نام این داروی ساده اما بسیار پرخواص دوسین می باشد که از ۲ س موجود در کلمه عسل و سیاه دانه اقتباس شده است.

میزان مصرف معجون:
طبق نظر متخصصان طب سنتی افراد بزرگسال روزانه ۲ تا ۳ قاشق مرباخوری می توانند از این ترکیب استفاده کنند

مشاوره درمان بیماریها در طب سنتی حکیم اسکندری ، درمان بیماریها با گیاهان دارویی و عرقیات گیاهی


مقالات طب سنتی ، درمان بیماریها در طب سنتی ،درمان بیماریهای گوارشی در طب سنتی ، درمان بیماریهای تنفسی در طب سنتی ، درمان بیماریهای غدد در طب سنتی ، درمان بیماریهای قلب و عروق در طب سنتی ، درمان بیماریهای کلیه و مجاری ادراری در طب سنتی ، درمان بیماریهای مغز و اعصاب در طب سنتی ، درمان بیماریهای پوست و مو در طب سنتی ،


خرید و قیمت آنلاین گلاب اصل و خالص قمصر کاشان سنگین وصادراتی


خرید و قیمت آنلاین محصولات ارایشی و بهداشتی گیاهی


خرید و قیمت آنلاین عرقیات گیاهی اصل و دوآتیشه ، عرق خارمریم،نعناع،گلاب خالص،هل،رزماری،بولاغ اوتی، فراسیون ،خواجه باشی،شوید،جعفری،آویشن،گل همیشه بهار،خارشتر،خارخاسک،گزنه،


خرید و قیمت آنلاین گیاهان دارویی اصل و اعلاء هندی ، کوهی کم یاب و نایاب


ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا