بخش های کلیدی ماساژ پا برای کاهش درد و بهبود سلامت

وقتی موضوع سلامتی است، دوست دارم مسئول بدن خود باشم اما هرگز به ما گفته نشده است که کلید حفظ سلامت در واقع ممکن است در پای ما باشد. “اگر پاهای شما سالم نباشد، بر عملکرد و زندگی شما اثر می گذارد.

” رفلکسولوژی را می توان برای از بین بردن درد تمام نقاط بدن استفاده کرد، برای بهبود درد نفید است. طبق اصول رفلکسولوژی، در ناحیه پاها مناطقی وجود دارد که به غدد، اندام، قسمت ها و سیستم های بدن مربوط می شود

یک نگاه ساده به پاهای خود بیاندازید متوجه خواهید شد که هر قسمت از پای شما به بخشی از بدن متصل است، فقط باید بدانید کدام بخش را ماساژ دهید ؛ این روش برای تسکین درد و سلامت بدن بسیار مفید است و در حالی که این روش هرگز نیاز به دارو ندارد، بهتر است یک بار آن را امتحان کنید – بدون درد است و مطمئنا کمک کننده می باشد.

اصلاح تغذیه در طب سنتی از منظر حکیم اسکندری

11 قسمت از پاها برای ماساژ با هدف درمان بیماری ها

با توجه به عمل باستانی رفلکسولوژی، هر یک از مناطق مختلف در پایین پاهای شما مربوط به بخش های خاصی از بدن است ؛ با ماساژ دادن هر منطقه و استفاده از فشار مستقیم با انگشتان دست خود، می توانید درد را از بین ببرید و سلامت را برای اندام ها، غدد و قطعات بدن ارتقاء دهید. در ادامه به شما خواهیم گفت که کدام قسمت از پا را برای کدام مشکل میتوان ماساژ داد.

1. ماساژ پاها برای سر

با توجه به رفلکسولوژی، راهنمایی های پا به طور مستقیم به سر و مغز متصل می شود؛ ماساژ انگشتان پا می تواند به کاهش سردردها کمک کند و می تواند تاثیر مثبت بر سلامت کلی مغز شما، از جمله افزایش تحریک مغزی داشته باشد.

2. بهبود سلامت چشم با ماساژ پاها

سلامت چشم می تواند شامل انواع مختلفی از مسائل، از جمله مشکل بینایی، درد و قرمزی باشد.ماساژ دادن یا فشار دادن ناحیه پا که درست زیر انگشتان دوم و سوم است، می تواند به شدت برای افرادی که از مشکلات چشم رنج میبرند، سودمند باشد.رفلکسولوژی ها ارتباط مستقیم بین این ناحیه پا و چشم را گزارش می کنند.

3. ماساژ پاها برای بهبود روده کوچک

اندام بعدی که می تواند از ماساژ پا استفاده کند، روده کوچک است، به سادگی ماساژ ناحیه بین پاشنه و قوزک پای را برای بهبود هضم و یک روشی سالم تر امتحان کنید. این ممکن است برای کسانی که از گاز معده شدید یا سوء هاضمه رنج می برند، مفید باشد.

4. ارتباط ماساژ پاها به ریه ها

گفته می شود که ریه ها مستقیما به مرکز میانی توپ های پا متصل می شوند ، تمرکز بر روی این منطقه می تواند برای کسانی که از آسم رنج می برند و یا سعی در بهبود کلی سلامت ریه خود دارند، مفید باشد در حالی که رفلکسولوژی می تواند منافع کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشد، اگر شما دچار تنفس دشوار هستید، باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

5. درمان کمر درد را با ماساژ پاها

با توجه به رفلکسولوژی، بین پاشنه و عصب سیاتیک و کمر رابطه وجود دارد. برای کسانی که از سیاتیک و یا کمر درد مزمن رنج می برند، ماساژ پاشنه می تواند بسیار کمک کننده باشد.

6. ماساژ پاها برای رفع درد گردن

درد گردن بسیار شایع است با این حال، ارتباط بین گردن و ناحیه زیر شصت پا می تواند راهی برای کاهش درد و ناراحتی باشد.به سادگی با انگشتان خود این منطقه را ماساژ دهید تا از مزایای سلامتی بهره مند شوید.

7. رابطه ماساژ پاها با قلب

سلامت قلب چیزی است که باید بسیار جدی گرفته شود، هر کسی که دلایل ضربان قلب یا درد قفسه سینه را تجربه می کند، باید همیشه به پزشک مراجعه کند. ماساژ منطقه خاص در پای راست می تواند سلامت قلبی را تقویت کند و مزایای دراز مدت برای سیستم گردش خون را داشته باشد.

8. رفع درد زانو با ماساژ پاها

قسمت خارجی هر پاشنه ای به زانو وابسته است. کسانی که از درد زانو رنج میبرند باید سعی کنند این منطقه را ماساژ دهند تا به کاهش درد کمک کنند.

9. بهبود معده با ماساژ پاها

شما می توانید سلامت گوارشی خود را با ماساژ داخل مناطق درست زیر توپ های پا بهبود دهید. مانند ماساژ روده کوچک، این می تواند برای سوء هاضمه، التهاب و یا گاز مفید باشد.

10. ماساژ پاها برای تیروئید

مشکلات تیروئید بسیار معمول است، اما ماساژ پا می تواند برای افزایش سلامت کلی غده تیروئید استفاده شود. به سادگی قسمت داخلی توپ پا را ماساژ دهید تا حداکثر سود را برای تیروئید تجربه کنید.

11. بهبود کبد با ماساژ پاها

رفلکسولوژیست ها مکان های متفاوت را برای کبد در نظر دارند ؛ برخی گزارش می دهند که وسط خارج از پای راست بهترین است و دیگران می گویند که وسط خارج از هر دو پا کار می کنند. در هر صورت ماساژ این ناحیه پا می تواند عملکرد بهتر کبد را بهبود بخشد و ارگان سالم تر نگه دارد. این ماساژ پا ساده می تواند تاثیر زیادی بر سطوح درد و سلامت شما داشته باشد.

6 نقطه کلیدی در ماساژ پاها

1. ماساژ لبه داخلی کف پا

این نقطه مخصوص افرادی است که مدام احساس خستگی و بی حالی دارند چراکه غدد آدرنال را تحریک می کند. برای این که بدن انرژی بگیرد، قسمت لبه های داخلی کف پا را ماساژ دهید به این دلیل که اعصاب موجود در این قسمت به غدد آدرنال مرتبط هستند.

2. ماساژ شست پا

افرادی که از چاقی و اضافه وزن رنج می برند با دقت بیشتری بخوانند و بدانند که ماساژ شصت پا در طب چینی برای لاغر شدن است اما چطور؟ کافی است هر بار که هوس خوردن ماده غذایی چاق کننده می کنید، شست پای خود را ماساژ دهید به همین سادگی.

3. ماساژ قسمت مرکزی شست پا

ماساژ این بخش از پاهای شما راه ساده برای تنظیم میزان هورمون در بدن است ، روش آن فشار دادن یا ماساژ دادن قسمت وسط شست است.

4. ماساژ بندهای انگشت شست پا

با ماساژ دادن انتهایی ترین قسمت شست پا “نزدیک به کف پا” می توان موجب کاهش فشار و استرس وارد شده به بدن شد ؛ همچنین موجب سلامت غده تیروئید نیز می شود. این نقطه کلیدی ماساژ برای افرادی توصیه می شود که بیشتر در معرض استرس هستند.

5. ماساژ قسمت وسط کف پا

در این بخش از پا پایانه عصبی بسیاری وجود دارد؛ با ماساژ دادن این قسمت می توان استرس را از بین برد و به بهتر شدن تنفس کمک کرد. ماساژ دادن این قسمت از پاها ، اثرات مثبتی روی دیافراگم می گذارد ؛ بخشی از بدن که هنگام نفس کشیدن به ریه کمک می کند تا روند پر و خالی شدن آن بهتر انجام شود.

6. ماساژ قسمت کنار پاشنه پا

در طب چینی ماساژ این قسمت از پاها مخصوص دفع سمومی است که در بدن منتشر شده اند. با ماساژ دادن این قسمت، سیستم دفع بدن فعال تر می شود

برای دریافت نسخه گیاهی اصلاح تغذیه و مشاوره تعذیه در طب سنتی و درمان بیماریها در طب سنتی با شماره مستقیم حکیم اسکندری 09122070671 تماس حاصل فرمائید


تعیین وقت حضوری با حکیم دکتر محمد حامد اسکندری ، درمان بیماری ها در طب سنتی  32324045-026

جهت مشاوره درمان بیماری ها در طب سنتی با شماره مستقیم حکیم اسکندری 09122070671 تماس حاصل فرمایید
و یا در پیام رسان های واتس آپ و ایتا سوالات خود را مطرح نمایید

برای مطالعه بیشتر مقالات طب سنتی بر روی لینک زیر کلیک کنید

مقالات طب سنتی


خرید اینترنتی گلاب های اصل ، خالص ، سنتی و صادراتی 


خرید آنلاین گیاهان دارویی کوهی ( کم یاب و نایاب)


خرید آنلاین عرقیات گیاهی اصل


محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی (مزرعه سبز اسکندری)


فروشگاه اینترنتی مزرعه سبز اسکندری


خرید اینترنتی عطر و رایحه های  گیاهی و طبیعی 


خرید اینترنتی روغن های گیاهی و دانه ایی ، درمانی و ماساژ 


خرید اینترنتی ظروف سنتی (ظروف سفالی ، ظروف مسی ، ظروف سنگی)

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا