۰
نسخه گیاهی درمان بیماریها در طب سنتی حکیم اسکندری | مزرعه سبز اسکندری

خواص و فواید کتیرا در طب سنتی

کمک به هضم غذا، تقویت مغز استخوان، تحریک سیستم ایمنی، بهترین شوینده گیاهی موهای خشک، کنترل عوارض جانبی شیمی درمانی، درمان سرماخوردگی و سرفه های خشک، درمان قند خون، پاکسازی روده و درمان عفونت لثه برخی از مهم ترین خواص کتیرا هستند.

کتیرا صمغی محلول در آب است و مایعی ژله ای ایجاد می کند که هم به صورت موضعی و هم به صورت خوراکی قابل استفاده و کاملا بی خطر است.

لعاب کتیرا برای سرفه، خشکی حلق و گرفتگی صدا به تنهایی و یا مخلوط با کمی عسل بسیار مفید است.

لعاب کتیرا لینت بخشی خیلی خوبی دارد.

رطوبت بخشی کتیرا، حرارت را در دستگاه گوارش و مجاری ادراری کاهش می دهد. بنابراین در سوزش ادرار مفید است. کتیرا درد کلیه را هم تسکین می بخشد.

کسانی که دوست دارند چاق بشوند، معجون خوشمزه ای از بادام پوست کنده، نشاسته، کتیرا و شکر تهیه کرده، روزانه میل کنند. اگر همراهش شیرنارگیل هم بنوشید، عالی می شود.

استعمال لعاب کتیرا بر پوست، ترمیم زخم ها را سرعت می بخشد و التهاب و خارش را کم می کند. در جوان ماندن و شادابی آنهم موثر است.

احتیاط: کتیرا حالت چسبنده و ژله ای دارد. بنابراین اگر همزمان با داروهای خوراکی دیگر، مصرف شود، ممکن است جذب آنها را از معده و روده را کاهش داده و اثرشان را کم کند. پس حداقل با یک ساعت فاصله مصرف شود

مشاوره درمان بیماریها در طب سنتی حکیم اسکندری ، درمان بیماریها با گیاهان دارویی و عرقیات گیاهی


مقالات طب سنتی ، درمان بیماریها در طب سنتی ،درمان بیماریهای گوارشی در طب سنتی ، درمان بیماریهای تنفسی در طب سنتی ، درمان بیماریهای غدد در طب سنتی ، درمان بیماریهای قلب و عروق در طب سنتی ، درمان بیماریهای کلیه و مجاری ادراری در طب سنتی ، درمان بیماریهای مغز و اعصاب در طب سنتی ، درمان بیماریهای پوست و مو در طب سنتی ،


خرید و قیمت آنلاین گلاب اصل و خالص قمصر کاشان سنگین وصادراتی


خرید و قیمت آنلاین محصولات ارایشی و بهداشتی گیاهی


خرید و قیمت آنلاین عرقیات گیاهی اصل و دوآتیشه ، عرق خارمریم،نعناع،گلاب خالص،هل،رزماری،بولاغ اوتی، فراسیون ،خواجه باشی،شوید،جعفری،آویشن،گل همیشه بهار،خارشتر،خارخاسک،گزنه،


خرید و قیمت آنلاین گیاهان دارویی اصل و اعلاء هندی ، کوهی کم یاب و نایاب


ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا