۰
نسخه گیاهی درمان بیماریها در طب سنتی حکیم اسکندری | مزرعه سبز اسکندری

احتباس آب، همچنین به عنوان ادم شناخته می شود ، زمانی رخ می دهد که مایعات اضافی در داخل بدن ایجاد شود. این می تواند تورم در دست، پاها، مچ پا ایجاد کند.

در مواردی که تورم خفیف است و مطمئن هستید که هیچ شرایط جدی بهداشتی وجود ندارد، پیشنهاد می کنیم که 10 مورد زیر را در رژیم غذایی خود قرار دهید که به عنوان یک دیورتیک طبیعی عمل می کند و به شما کمک می کند تا از احتباس آب خلاص شوید.

اصلاح تغذیه از منظر حکیم اسکندری 

خیار :

خیار دارای مقدار زیادی آب هست و حاوی مواد مغذی هستند که در برطرف کردن اسید اوریک از کلیه کمک می کنند. آنها همچنین حاوی اسید کافئیک هستند که در از بین بردن احتباس آب کمک می کند. از آنجایی که خیارها نیز دارای کالری کم هستند، گزینه ای مناسب برای غذا خوردن برای کسانی که در تلاش برای از دست دادن وزن هستند.

کران بری :

Cranberries غنی از آنتی اکسیدان ها و ویتامین C هستند و آنها کمک می کنند تا تمام آب اضافی بدن را از بین ببرند. آنها همچنین از سلول های بدن از آسیب های ناشی از سموم و رادیکال های آزاد محافظت می کنند که از طریق بدن شما در طول فرآیند متابولیسم تولید می شوند.

هندوانه :

هندوانه شامل 92٪ آب است و با مواد معدنی مختلف و ویتامین هایی که دارای خواص دیورتیک هستند .

کرفس :

کرفس حاوی ترکیبی به نام کومارین است که در پاک کردن بدن با دفع تمام آب اضافه بدن به شکل ادرار کمک می کند. همچنین به هضم کمک می کند و از فشار خون بالا جلوگیری می کند.

زنجبیل :

زنجبیل یکی از موثرترین مواد غذایی دیورتیک محسوب می شود. این کمک هضم و کمک به پاک کردن تمام سموم مضر از بدن است.

هویج :

هویج غنی از آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها هستند که سم زدایی بدن را تسهیل می کنند. با توجه به محتوای پتاسیم آن، هویج همچنین در حفظ میزان کلسترول و قند خون کمک می کند.

دارچین :

دارچین حاوی کروم است که در کنترل اشتها کمک می کند. دارچین همچنین به تقویت ایمنی بدن کمک می کند و یک عامل بزرگ سم زدایی است.

مارچوبه :

محتوای پتاسیم بالا در مارچوبه باعث جلوگیری از احتباس آب های غیر ضروری می شود.

چای سبز :

چای سبز دیورتیک طبیعی است. تحقیقات نشان داده است که نوشیدن چای سبز به طور منظم می تواند چربی بدن را تا 19٪ کاهش دهد.

قاصدک :

قاصدک به طور سنتی به عنوان یک دیورتیک طبیعی استفاده می شود. در اروپا عصاره قاصدک مورد استفاده برای درمان بسیاری از بیماری های پزشکی است و توسط کمیسیون آلمانی E برای کاهش میزان احتباس آب تایید شده است.

مشاوره درمان بیماریها در طب سنتی حکیم اسکندری ، درمان بیماریها با گیاهان دارویی و عرقیات گیاهی


مقالات طب سنتی ، درمان بیماریها در طب سنتی ،درمان بیماریهای گوارشی در طب سنتی ، درمان بیماریهای تنفسی در طب سنتی ، درمان بیماریهای غدد در طب سنتی ، درمان بیماریهای قلب و عروق در طب سنتی ، درمان بیماریهای کلیه و مجاری ادراری در طب سنتی ، درمان بیماریهای مغز و اعصاب در طب سنتی ، درمان بیماریهای پوست و مو در طب سنتی ،


خرید و قیمت آنلاین گلاب اصل و خالص قمصر کاشان سنگین وصادراتی


خرید و قیمت آنلاین محصولات ارایشی و بهداشتی گیاهی


خرید و قیمت آنلاین عرقیات گیاهی اصل و دوآتیشه ، عرق خارمریم،نعناع،گلاب خالص،هل،رزماری،بولاغ اوتی، فراسیون ،خواجه باشی،شوید،جعفری،آویشن،گل همیشه بهار،خارشتر،خارخاسک،گزنه،


خرید و قیمت آنلاین گیاهان دارویی اصل و اعلاء هندی ، کوهی کم یاب و نایاب


ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا