تدابیر دیگر فصل تابستان در طب سنتی :

– خواب، رطوبت بدن را افزایش و کم خوابی، خشکی بدن را افزایش می ‌دهد. از این رو افراد- به خصوص گرم مزاجان- باید در فصل تابستان خواب کافی داشته باشند.

– فعّالیت بدنی و ورزش در تابستان، باید سبک و در حد ضرورت و محدود به ساعات خنک اوّلیه روز باشد چراکه ورزش و حرکت، حرارتی علاوه بر حرارت فصل تولید می کنند و با تحریک و برانگیختن اخلاط به ویژه خلط صفرا موجب بیماری می شوند.

– با تغییر در ساعات کاری و برنامه ریزی های خود، سعی کنید در ساعات اوج گرما، در سایه و جای خنک باشید. اگر برایتان مقدور است در این ایام، به مناطق خنک تر پناه ببرید. اقامت هرچند موقّت در مکان های خنک و مرطوب و نزدیک به آب روان که از دود و دم زندگی شهری دور باشد بسیار مناسب است.

– دوش گرفتن در طول روز باعث کاهش حرارت بدن می شود ولی دقت کنید که برای این کار از آب ولرم استفاده کنید چراکه آب سرد باعث تنگ شدن منافذ پوستی و احتباس گرما در بدن می شود و این باعث می شود که عملا بدن داغتر شود. از دوش گرفتن با آب خیلی گرم هم پرهیز نمایید.

– رابطه زناشویی در تابستان، باید کمتر و با فواصل زمانی بیشتری انجام شود. افراد بلغمی مزاج که در تابستان، وضعیت جنسی بهتری پیدا می کنند را می توان مستثناء کرد.

– بهترین لباس در تابستان، لباس نخی(کتانی) است که طبع خنکی دارد، جاذب عرق است و به بدن نمی چسبد. لباس های حاوی الیاف مصنوعی و نایلون، با چسبیدن به بدن و بستن منافذ پوستی، مانع تعریق مناسب شده، علاوه بر افزایش حرارت داخلی، بوی بد عرق را نیز موجب می شوند.

– استرس در هیچ وقتی از سال خوب نیست اما در تابستان، با افزودن خشکی بدن مشکل زیادی تولید می کند. از آن بدتر، خشم و غضب است که خشکی و گرما را با هم به همراه می آورد.

– عرق سوز شدن در این فصل، به ویژه در افراد گرم مزاج شایع است. رعایت تدابیر تابستانه از بروز این مشکل جلوگیری می کند. استحمام با آب ولرم و مالیدن روغن حیوانی روی محل عرق سوز شده، به درمان کمک می کند.

پاکسازى ها

– به دلایل گفته شده، خونگیری(حجامت، فصد، زالواندازی و …) در تابستان باید به حداقل برسد و به موارد کاملا ضروری محدود شود. در این موارد ضروری هم، خونگیری در وقت خنکی نسبی هوا(ابتدای روز) انجام شود.

– چنان که گفتیم، در تابستان حرارت تمایل به سطح بدن دارد ولذا قوه هاضمه ضعیف مى شود. بنابراین خارج نمودن اخلاط باقیمانده در معده، ضرورى است. به همین دلیل، تابستان بهترین فصل سال برای مبادرت به قی پیشگیرانه یا درمانی ( با شرایط و ضوابط خاص آن ) است که البته این کار فقط با مشورت و توصیه پزشک حاذق امکان پذیر است ولی اگر به هر دلیل احساس تهوّع داشتید، جلوی استفراغ خود را نگیرید.

– اگر قى میسر نباشد، مى توان از ملین هایی مثل آب کامل میوه ها استفاده کرد.

برای دریافت نسخه گیاهی بیماری های فصل تابستان با شماره مستقیم آقای حکیم اسکندری 09122070671 تماس حاصل فرمائید

مشاوره و تعیین وقت حضوری حکیم اسکندری 09122070671 -02632324045 - درمان بیماریها در طب سنتی


مقالات طب سنتی ، درمان بیماریها در طب سنتی ،درمان بیماریهای گوارشی در طب سنتی ، درمان بیماریهای تنفسی در طب سنتی ، درمان بیماریهای غدد در طب سنتی ، درمان بیماریهای قلب و عروق در طب سنتی ، درمان بیماریهای کلیه و مجاری ادراری در طب سنتی ، درمان بیماریهای مغز و اعصاب در طب سنتی ، درمان بیماریهای پوست و مو در طب سنتی ،


خرید و قیمت آنلاین گلاب اصل و خالص قمصر کاشان سنگین وصادراتی


خرید و قیمت آنلاین محصولات ارایشی و بهداشتی گیاهی


خرید و قیمت آنلاین عرقیات گیاهی اصل و دوآتیشه ، عرق خارمریم،نعناع،گلاب خالص،هل،رزماری،بولاغ اوتی، فراسیون ،خواجه باشی،شوید،جعفری،آویشن،گل همیشه بهار،خارشتر،خارخاسک،گزنه،


خرید و قیمت آنلاین گیاهان دارویی اصل و اعلاء هندی ، کوهی کم یاب و نایابتعیین وقت حضوری با حکیم دکتر محمد حامد اسکندری ، درمان بیماری ها در طب سنتی  32324045-026

جهت مشاوره درمان بیماری ها در طب سنتی با شماره مستقیم حکیم اسکندری 09122070671 تماس حاصل فرمایید
و یا در پیام رسان های واتس آپ و ایتا سوالات خود را مطرح نمایید

برای مطالعه بیشتر مقالات طب سنتی بر روی لینک زیر کلیک کنید

مقالات طب سنتی


خرید اینترنتی گلاب های اصل ، خالص ، سنتی و صادراتی 


خرید آنلاین گیاهان دارویی کوهی ( کم یاب و نایاب)


خرید آنلاین عرقیات گیاهی اصل


محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی (مزرعه سبز اسکندری)


فروشگاه اینترنتی مزرعه سبز اسکندری


خرید اینترنتی عطر و رایحه های  گیاهی و طبیعی 


خرید اینترنتی روغن های گیاهی و دانه ایی ، درمانی و ماساژ 


خرید اینترنتی ظروف سنتی (ظروف سفالی ، ظروف مسی ، ظروف سنگی)

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا