۰
پیشگیری از اسهال در کودکان

یکی از شایع‌ترین بیماری‌های کودکان درفصل تابستان، اسهال و استفراغ است. هر چند این بیماری در فصل‌های دیگر سال هم گریبان کودکان را می‌گیرد، اما در تابستان بیشتر و رایج‌تر است. آنقدر که می‌تواند به بستری شدن کودک در بیمارستان بینجامد.
البته اسهال و استفراغ تنها مختص کودکان نیست و بزرگسالان را نیز در هر سن و سالی می‌تواند درگیر کند، اما بروز و درمان آن میان بچه‌ها و بخصوص شیرخواران اهمیت ویژه‌ای دارد.

در فصل تابستان به دلیل گرمای هوا و وجود میوه‌ها و سبزیجات مختلف که هر دو عاملی برای ابتلا به اسهال و استفراغ است، خانواده‌ها باید برای حفظ سلامت بچه‌ها دقت بیشتری داشته باشند.اسهال با توجه به عادت روده افراد مختلف، متفاوت است. اما به طور کلی دفع مدفوع آبکی و شل بیشتر از ۵ بار در روز را اسهال می‌گویند.

پیشگیری از اسهال کودکان

کم‌آبی بدن:

اسهال معمولا در ۲ سال اول زندگی شیوع بیشتری دارد و عامل ۸۵ درصد مرگ و میر شیرخواران در این سنین است. علت اصلی بروز چنین وضعیتی نیز از دست دادن آب بدن و کم‌آبی است. اگر آب بدن کودک بر اثر ابتلا به اسهال بشدت کاهش یابد، شرایط خطرناک است و حتی می‌تواند منجر به مرگ وی شود.اسهال خونی، سوءتغذیه و عفونت‌هایی مانند عفونت ریه نیز از دیگر عوامل مرگ و میر شیرخواران در ۲ سال اول زندگی آنها به حساب می‌آید.

علل بروز اسهال :

بروز اسهال می‌تواند زمینه‌ساز مشکلاتی جدی و گاه خطرناک شود.

اسهال مهم‌ترین عامل سوء تغذیه به حساب می‌آید.

کودکان ممکن است به دلایل مختلفی دچار اسهال شوند.

پدر و مادرها نیز معمولا می‌خواهند علت بروز اسهال را بفهمند تا به شیوه‌هایی مطمئن از ابتلا به آن پیشگیری کنند.

اسهال به علت‌های مختلف باکتریال و ویروسی یا بر اثر سم موجود در غذاها ایجاد می‌شود.

– یکی از ساده‌ترین و در عین حال مهم‌ترین کارها شستشوی مرتب و دقیق دست‌ها بخصوص قبل از صرف غذا و استفاده از آب بهداشتی و سیستم فاضلاب مناسب است.

تغذیه شیرخوار با شیر مادر از ابتلا به اسهال پیشگیری می‌کند و در این زمینه بسیار موثر است.

– بنابراین نباید در صورت ابتلا به اسهال، تغذیه با شیر مادر را قطع کرد.

اقدامات پس از ابتلا:

با تمام مراقبت‌ها و رسیدگی‌ها باز هم ممکن است گاهی کودک دچار اسهال شود. بنابراین مهم است بدانید در این شرایط چگونه باید از او مراقبت و به بهبود وضعیتش کمک کنید.بروز اسهال خونی در شیرخواران بسیار مهم و قابل توجه است. به این معنی که ابتلا به اسهال خونی برای شیرخواران نیاز به توجه و رسیدگی ویژه دارد.
بی‌قراری‌های شدید، خشک شدن مخاط‌ها به صورت خشک شدن دهان و از بین رفتن اشک از جمله علائم کم‌آبی است. زمانی که شرایط به سمت بی‌حالی و خواب آلودگی کودک پیش می‌رود، مشخص است کم‌آبی شدیدی رخ داده است و باید سریع برای درمان مناسب اقدام شود.

درمان اسهال؛ ساده ولی مهم :

بسیاری از اسهال‌ها با استفاده از سرم‌های خوراکی خاصی به اسم او.آر.اس که در بازار موجود است، درمان می‌شود. والدین می‌توانند او.آر.اس را از داروخانه‌ها تهیه و با کمک آن هم از کم‌آبی کودک پیشگیری کنند و هم اسهال را درمان نمایند.
پس از ابتلا به اسهال در درجه اول استفاده از او.آر.اس و پس از آن مصرف مایعات به مقدار کافی مطرح است. خانواده‌ها نباید برای درمان اسهال به‌طور خودسرانه از آنتی‌بیوتیک‌ها استفاده کنند. چون بیشتر اسهال‌ها ویروسی است و نیازی به آنتی‌بیوتیک ندارد. در شرایط خاصی هم که آنتی‌بیوتیک لازم است، تنها باید زیر نظر پزشک و با تجویز وی مصرف شود.

یکی از شایع‌ترین بیماری‌های کودکان درفصل تابستان

اسهال و استفراغ است.

هر چند این بیماری در فصل‌های دیگر سال هم گریبان کودکان را می‌گیرد، اما در تابستان بیشتر و رایج‌تر است. آنقدر که می‌تواند به بستری شدن کودک در بیمارستان بینجامد. البته اسهال و استفراغ تنها مختص کودکان نیست و بزرگسالان را نیز در هر سن و سالی می‌تواند درگیر کند، اما بروز و درمان آن میان بچه‌ها و بخصوص شیرخواران اهمیت ویژه‌ای دارد.

در فصل تابستان به دلیل گرمای هوا و وجود میوه‌ها و سبزیجات مختلف که هر دو عاملی برای ابتلا به اسهال و استفراغ است، خانواده‌ها باید برای حفظ سلامت بچه‌ها دقت بیشتری داشته باشند.اسهال با توجه به عادت روده افراد مختلف، متفاوت است. اما به طور کلی دفع مدفوع آبکی و شل بیشتر از ۵ بار در روز را اسهال می‌گویند.

برای دریافت نسخه گیاهی (اسهال کودکان)با شماره مستقیم آقای حکیم اسکندری 09122070671 تماس حاصل فرمائید.


خرید و قیمت عسل های اصل و فراورده های عسل


مرکز خرید عطر و رایحه های گیاهی مزرعه سبز اسکندری


مرکز خرید ظروف سنتی سفالی و سنگی مسی


مشاوره و تعیین وقت حضوری حکیم اسکندری 09122070671 -02632324045 - درمان بیماریها در طب سنتی


مقالات طب سنتی ، درمان بیماریها در طب سنتی ،درمان بیماریهای گوارشی در طب سنتی ، درمان بیماریهای تنفسی در طب سنتی ، درمان بیماریهای غدد در طب سنتی ، درمان بیماریهای قلب و عروق در طب سنتی ، درمان بیماریهای کلیه و مجاری ادراری در طب سنتی ، درمان بیماریهای مغز و اعصاب در طب سنتی ، درمان بیماریهای پوست و مو در طب سنتی ،


خرید و قیمت آنلاین گلاب اصل و خالص قمصر کاشان سنگین وصادراتی


خرید و قیمت آنلاین محصولات ارایشی و بهداشتی گیاهی


خرید و قیمت آنلاین عرقیات گیاهی اصل و دوآتیشه ، عرق خارمریم،نعناع،گلاب خالص،هل،رزماری،بولاغ اوتی، فراسیون ،خواجه باشی،شوید،جعفری،آویشن،گل همیشه بهار،خارشتر،خارخاسک،گزنه،


خرید و قیمت آنلاین گیاهان دارویی اصل و اعلاء هندی ، کوهی کم یاب و نایابتعیین وقت حضوری با حکیم دکتر محمد حامد اسکندری ، درمان بیماری ها در طب سنتی  32324045-026

جهت مشاوره درمان بیماری ها در طب سنتی با شماره مستقیم حکیم اسکندری 09122070671 تماس حاصل فرمایید
و یا در پیام رسان های واتس آپ و ایتا سوالات خود را مطرح نمایید

برای مطالعه بیشتر مقالات طب سنتی بر روی لینک زیر کلیک کنید

مقالات طب سنتی


خرید اینترنتی گلاب های اصل ، خالص ، سنتی و صادراتی 


خرید آنلاین گیاهان دارویی کوهی ( کم یاب و نایاب)


خرید آنلاین عرقیات گیاهی اصل


محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی (مزرعه سبز اسکندری)


فروشگاه اینترنتی مزرعه سبز اسکندری


خرید اینترنتی عطر و رایحه های  گیاهی و طبیعی 


خرید اینترنتی روغن های گیاهی و دانه ایی ، درمانی و ماساژ 


خرید اینترنتی ظروف سنتی (ظروف سفالی ، ظروف مسی ، ظروف سنگی)

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا