۰
درمان دیابت گرم و سرد در طب سنتی

در طب سنتی ایران که به طب اخلاطی یا طب سینایی نیز معروف است، تشخیص بیماری ها بر اساس سنجش مزاج کل بدن و سو مزاج ارگان های مختلف انجام می شود و درمان نیز بر اساس اصلاح اختلالات ایجاد شده در کل بدن شکل می گیرد اگر چه تمام روش های درمانی طب سنتی در گیاه درمانی خلاصه نمی شود ، اما گیاهان جایگاه ویژه ای در نسخ درمانی طب سنتی دارند.

« ذیابیطس » یا « دیابیطس »کلمه ای یونانی است که در کتب طب سنتی برای توصیف علایمی مشابه بیماری دیابت به کاررفته است.

توصیف علایمی مشابه بیماری دیابت

این علایم عبارتند از:

تشنگی

پرنوشی و پر ادراری

حکمای ایرانی سوء مزاج کبد و کلیه را علت این بیماری می دانستند.


بیماری دیابیطس را به دو دسته:

دیابیطس بارد (بیماری دیابت سرد)

و دیابیطس حار (بیماری دیابت گرم) تقسیم کرده، برای هریک از علل نامبرده درمان هایی را معرفی نموده اند.


بیماری دیابت گرم

تاثیر بیماری ‌های کبدی روی پوستبه علت سو مزاج گرم کبد و وقتی که کبد بیش از حد گرم شده باشد بروز می کند.

دیابت گرم ترکیبی است از غلبه سودا و صفرا که در این ترکیب اندام به سیاهی گرایش پیدا می‌کند.

در این نوع دیابت ما با مشکلات عروقی مواجه هستیم.

به هم ریختن فاکتورهای خونی مانند غلظت خون، چربی خون و مشکلات کبدی در این بیماران رایج است.

در طب سنتی اثر ترکیبی گیاهان پایین آورنده قند خون نقش بسزایی را در درمان این بیماری ایفا می‌نماید. اما ذکر این نکته ضروری است که اگر این ترکیبات به صورت تخصصی مصرف نشوند، امکان آن که فرد دچار کاهش بیش از حد قند خون شود بوده و احتمال بروز شوک انسولین محتمل خواهد بود.

پاکسازی کبد چرب برای درمان باید داروهایی در نظر گرفت که کبد پاکسازی و مرطوب شده و حرارت آن کاهش یابد بنابراین بایستی برای تولید این محصول به­وسیله بهره گیری از طب سنتی و انجام آزمایشات دقیق علم روز، گیاهانی به کار گرفته و گزینش شده و مواد موثر آن­ها استخراج و به­کارگیری شده است که همگی در دفع صفرای زاید از خون نقش بسزایی دارند و به برقراری تعادل مزاجی کبد و درمان سومزاج گرم کبد کمک می کنند، نوع مواد موثره این محصول از لطافت زیادی برخوردار است که سبب شده قابلیت جذب شدن سریع و نفوذ به اعماق مویرگ­های بدن را داشته باشد.


خرید آنلاین عرق بوقناق اصل – کاهش سریع قند خون – درمان دیابت 

بیماری دیابت سرد

گزگز، می‌تواند نشانه ابتلا به ام‌اس، آرتروز یا دیسک باشدنوعی غلبه سودا است که به دلیل غلظت سوداوی خون به دسته ها و پاها نرسیده پا دچار مور مور و گز گز شدن می شود نبض اندامها کند ، و عروق پنهان می باشد و در لمس پا سرد است (دیابت سرد تبلور بلغم سوخته) است.

علایم بارز آن وجود اختلالاتی در کلیه‌ها می‌باشد.

مشکلات گوارشی مانند یبوست، ترش کردن و… در این دسته از بیماران زیاد است.

برای درمان باید داروهایی در نظر گرفت که اولا سودای اضافه دفع شود و ثانیا کبد پاکسازی و مرطوب شود که توصیه می‌کنیم معجون 10 گیاه مزرعه سبز اسکندری ، برای تنظیم خلط سودا و مقطر پاکسازی کبد برای مرطوب کردن کبد استفاده شود

معجون 10 گیاه مزرعه سبز اسکندری ، گیاهان به کارگیری شده در آن حاوی مواد موثره­ای هستند که برای تعدیل و دفع انباشتگی خلط سودا نقش بسزایی دارند.

غلظت معین از ماده هر گیاه در این ترکیب، طبیعتی گرم و تر به محصول نهایی بخشیده که باعث می­شود این مقطر منضج بسیار خوبی برای خلط قدیمی سودا باشد. هم­چنین این محصول تمام اعضای رییسه «مغز، قلب، کبد، تخمدان در خانم­ها و بیضه­ها در آقایان» را تقویت و در نتیجه عوارض سوء‌مزاج سودا و تمام بیماری­هایی که ناشی از انباشتگی خلط سودا هستند را به سادگی برطرف می­کند.

مشاوره درمان بیماریها در طب سنتی حکیم اسکندری ، درمان بیماریها با گیاهان دارویی و عرقیات گیاهی


مقالات طب سنتی ، درمان بیماریها در طب سنتی ،درمان بیماریهای گوارشی در طب سنتی ، درمان بیماریهای تنفسی در طب سنتی ، درمان بیماریهای غدد در طب سنتی ، درمان بیماریهای قلب و عروق در طب سنتی ، درمان بیماریهای کلیه و مجاری ادراری در طب سنتی ، درمان بیماریهای مغز و اعصاب در طب سنتی ، درمان بیماریهای پوست و مو در طب سنتی ،


خرید و قیمت آنلاین گلاب اصل و خالص قمصر کاشان سنگین وصادراتی


خرید و قیمت آنلاین محصولات ارایشی و بهداشتی گیاهی


خرید و قیمت آنلاین عرقیات گیاهی اصل و دوآتیشه ، عرق خارمریم،نعناع،گلاب خالص،هل،رزماری،بولاغ اوتی، فراسیون ،خواجه باشی،شوید،جعفری،آویشن،گل همیشه بهار،خارشتر،خارخاسک،گزنه،


خرید و قیمت آنلاین گیاهان دارویی اصل و اعلاء هندی ، کوهی کم یاب و نایاب


ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا